XIII DNI GOLINY

 

Kolejna już XIII edycja imprezy odbyła się 16 i 17 czerwca 2018roku. Uroczystego otwarcia Dni Goliny dokonał Burmistrz Mirosław Durczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński oraz Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski, którzy serdecznie powitał czcigodnych gości. Obecni byli m.in. włodarze, wójtowie reprezentanci władz samorządowych z okolicznych gmin, dyrektorzy szkół i instytucji, radni oraz sołtysi.

Uroczyste podsumowanie 2 edycji konkursu na napisanie bajki dla dzieci miało miejsce 16 czerwca podczas pierwszego dnia obchodów XIII DNI Goliny. Wszyscy autorzy bajek otrzymali z rąk Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie – Żanetty Matlewskiej i podróżnika Jarosława Kreta publikację „Golinianie dzieciom”, nagrody pieniężne oraz kwiaty.

Część artystyczną  zainaugurowała Orkiestra Dęta OSP Golina działająca przy DK ze swoim bogatym repertuarem, której kapelmistrzem jest Artur Wieczorek.

            Kulminacyjny punkt sobotniego wieczoru to niewątpliwie  koncert zespołów cygańskich  „Cygańskich Książąt” oraz „Vasyl Junior i Cygańskie Gwiazdy”, którzy rozbawili i zachęcili do tańca zgromadzoną publiczność.  Następnie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna.

            Niedzielne popołudnie organizatorzy imprezy planowali z myślą o dzieciach i rodzinach. Mianowicie odbyły się Powiatowe Dni Rodziny i Seniora organizowane przez TPD Konin. O godz. 15:00 z Placu Kazimierza Wielkiego wyruszył kolorowy korowód uczestników, który udał się do Parku Miejskiego w Golinie. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości rozpoczęła się impreza. Maluchy mogły spędzić czas w wesołym miasteczku, a następnie obejrzeć najróżniejsze animacje oraz specjalny program artystyczny  przygotowany specjalnie dla nich.

Uczniowie szkół z terenu naszej gminy zaprezentowali śpiew, taniec tworząc bardzo ciekawy program artystyczny. Wszystkie występy były gromko oklaskiwane. Kolejnymi grupami jakie się zaprezentowały były to Szkoła Wokalno-Aktorska „Fama” z Konina oraz Szkoła Tańca „Rytmix”.

W niedzielę natomiast mogliśmy usłyszeć hity zespołów Disco Polo: 2MAGIC i LILI. Podczas Gali Disco Polo park zapełnił się po brzegi gdzie mieszkańcy i goście postanowili spędzić wieczór w Golinie. Podczas gali wszyscy świetnie się bawili i razem śpiewali z zaproszonymi zespołami. Tak jak co roku podczas XIII Dni Goliny odbył się pokaz zumby w wykonaniu golinianek oraz koncert zespołu Sami Swoi.

Tegoroczne obchody święta miasta na pewno zostaną w pamięci zarówno mieszkańców, jak i gości z regionu na długo.