Wernisaż malarstwa Stanisławy Jasiczek

Wernisaż malarstwa Stanisławy Jasiczek

 

22 czerwca w ramach imprez towarzyszących obchodom XII Dni Goliny w Galerii Przejściowej golińskiego domu kultury odbył się wernisaż prac mieszkanki gminy Golina Stanisławy Jasiczek.

Na wernisaż przybył Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Golinie Lech Kwiatkowski, zaproszeni goście oraz miłośni sztuki.

Na samym wstępie wszystkich przybyłych powitał dyrektor Damian Ciesielski, który przybliżył wszystkim zebranym postać autorki prac oraz podziękował za owocną współpracę.

Stanisława Jasiczek pod wielkim wrażeniem opowiadała o swojej działalności artystycznej, kulturalnej oraz swoich pasjach i zainteresowaniach, a przygodę z malarstwem olejnym rozpoczęła w tym roku.

Stanisława Jasiczek urodziła się w Barlinku i od lat związana jest z ziemią konińską. Własną pracownię otworzyła w 1991 r. uzyskując tytuł mistrza. Projektuje i wykonuje niepowtarzalne wzory tworząc w różnych technikach: tkanina artystyczna (batik, gobelin), malowanie na szkle i jedwabiu, wyroby z wikliny. Najbardziej lubi projektować dla indywidualnych klientów, szczególnie: biżuterię ze srebra i złota. W 1999 r. Odznaczona została srebrną honorową odznaką za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego. Wystawiała swoje prace indywidualnie i zbiorowo w kraju i zagranicą (ponad 54 wystawy) m. in. w Niemczech, Belgii, Francji, Rosji, Luksemburgu i Hiszpanii) uzyskując wiele wyróżnień i medali.

 

Na zakończenie spotkania zabrał głos Burmistrz Goliny gorąco dziękując za wkładany trud, poświęcanym czas działalności artystycznej, rzemieślniczej na terenie gminy.

 

Spotkaniu towarzyszył śpiew w wykonaniu Sławomira Pilarskiego podczas, którego było można usłyszeć utwory autorskie muzyka.

Wystawa czynna do końca lipca.