Warsztaty EkoZabawki

 

Warsztaty EkoZabawki odbyły się 13 września w Domu Kultury w Golinie w ramach projektu „Kreatywnie – Artystycznie” dofinansowanego z programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Warsztaty Ekozabawka to jedna z licznych propozycji dla dzieci i dorosłych z Gminy Golina.
 

Zajęcia szycia zabawek to próba odtworzenia szlachetnej tradycji tworzenia rękodzieła. Własnoręczne szycie, uruchamianie uśpionej grami komputerowymi wyobraźni, zabawa i nabywanie umiejętności manualnych to tylko niektóre aspekty warsztatów.


EkoZabawki powstały w trakcie warsztatów, w czasie których uczestnicy próbowali swoich sił jako twórcy, kreatorzy. Dokonali wyborów, grasowali wśród kolorów i guzików, wykazując się odwagą podczas nawlekania igły i wyszywania uśmiechu na powstającej przytulance.
Okazało się, że dzieci jak i dorośli potrafią całkiem długo i z pasją zajmować się „cichą zabawą”. Ukończona praca w postaci miękkiej materiałowej zabawki to obiekt dumy i dowód mocy sprawczej autora. Nie ma ani jednej osoby, która nie chciałaby się pochwalić swoim rękodziełem. Wszystkie zabawki powstałe na warsztatach są niepowtarzalne i wykonane zgodnie z zamysłem uczestnika.

Projekt „Kreatywnie - Artystycznie” rozpoczął się 1 lipca a zakończy się 30 września.