Kreatywne ferie zimowe z Domem Kultury w Golinie

 

W drugim tygodniu ferii zimowych od 19 do 24 lutego odbyły się kreatywne ferie zimowe z Domem Kultury, w których uczestniczyło 41 osób z terenu Gminy Golina. Dom Kultury zadbał aby dzieci aby artystycznie, kreatywnie i pozytywnie spędziły ten czas.

Dzień 1

Tego dnia dzieci odwiedziły CKiS Dom Kultury Oskard w Koninie gdzie uczestnicy ferii zimowych obejrzały dwa filmy - Wicher Dzikie Konie oraz Traktorek Florek.  

Dzień 2

20 lutego 2018 roku to kolejny dzień kreatywnych ferii zimowych z Domem Kultury w Golinie. 41 uczestników z Gminy Golina uczestniczyło w warsztatach garncarskich prowadzonych przez Pana Łukasza Dzieciątkowskiego z Grodźca. W trakcie zajęć dzieci toczyły dzbanki, wazony i inne z wykorzystaniem koła garncarskiego. Ponadto podczas spotkania z garncarzem na wstępie była poruszona historia garncarstwa, zostały omówione różne techniki lepienia ręcznego - metoda wałeczkowa. Każdy uczestnik zajęć garncarskich tworzył na kole garncarskim gdzie były wykonywane: miseczki, wazony, dzbanki, skarbonki, doniczki i kubeczki.
Drugą część stanowiły warsztatyartystyczne prowadzone przez Edytę Jachnik podczas, których dzieci wykonywały pamiętniki i albumy do zdjęć.

 

 

 

 

 

 

Dzień 3

Dzieci z terenu Gminy Golina tego dnia uczestniczyli w warsztatach teatralno - cyrklowych "Zabawa w cyrk" oraz kreatywnych warsztatach artystycznych. Pierwszym punktem programu była zabawa w cyrk, która obejmowała elementy takie jak: pantomoma, klunada, żonglerka, gry i zabawy integracyjne oraz podstawowe elementy iluzji. Zajęcia prowadzone były przez Mieczysława Gierdrojćia z Teatru Małych Form z Bydgoszczy. Kolejnym punktem były warsztaty artystyczne prowadzone przez Edytę Jachnik podczas, których dzieci miały za zadanie ozdobić słoik techniką decoupage oraz króliczka wielkanocnego. Dzień przyniósł wszystkim dużo dobrej zabawy.

 

 

 

 

Dzień 4

W trakcie tego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach rysunku i komiksu prowadzonych przez Jakuba Kwiatkowskiego oraz kreatywnych warsztatach podczas, których wykonywane były kwiaty z krepiny oraz papierowe koszyczki w kształcie zajączków. Wielką niespodzianką była wizyta Karoliny Ławniczak z Radia Melo Radio, która przeprowadziła wywiad z uczestnikami ferii zimowych.

 

 

 

 

Dzień 5

Piąty dzień przyniósł kolejne nowe wrażenia i doświadczenia. Pierwszym punktem programu były warsztaty dziennikarskie przeprowadzone przez Twoja Telewizja Regionalna TTR. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się informacji na temat pracy dziennikarza, kamerzysty, dźwiękowca. Każdy miał możliwość wcielić się w jedną z ról pracy dziennikarza. Ostatnim punktem programu były zajęcia artystyczne podczas dzieci malowały koszulki oraz robiły stworki potworki z rękawiczek.